Пролетни модни трендови со вашите омилени брендови

Пролетта не прави возвишено среќни поради многу причини што може да ги очекуваме во оваа доба од годината: будењето на природата, старт на долгите топли денови и секако сезонското освежување на гардероберот. Промената од зимска во пролетна облека надополнето со нови стилски парчиња во вашиот гардаробер е вистинска инсприација за нови модни предизвици.

Најголем дел од модните трендови што претстојат оваа сезона, не само што се забавни и колоритни, лесно ќе се вклопат во вашиот секојдневен стил и ќе ги освежат пролетните денови. Додека веќе ве заинтригира што носи со себе пролетната мода, ви претставуваме одбрани модни парчиња од актуелнните пролетни колекции на дел од светските брендови достапни во продавниците на City Fashion.

Чанта – Versace Jeans Couture | Јакна – Versace Jeans Couture | Хеланки – Versace Jeans Couture

Патики – Michael Kors | Фармерки – Silvian Heach | Блуза – Silvian Heach | Чанта – Furla

Патики – Michael Kors | Мантил – Michael Kors | Чанта – Versace Jeans Couture | Фармерки – Armani Exchange

Маица – Karl Lagerfeld | Чанта – Armani Exchange | Здолниште – Armani Exchange